portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Osiedle Kazimierz - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


 Komunikacja z Radą Osiedla Ujeścisko-Łostowice / tematy dzielnicowe   

FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Kazimierz - sprawy osiedlowe » Forum » linie wysokiego napięcia
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

linie wysokiego napięcia

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
ewula1 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Cze 02, 2009 11:38
Posty: 134
Skąd: kazimierz

PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 14:10    Temat postu: linie wysokiego napięcia

Witam! Mam zamiar kupic mieszkanie na osiedlu Kazimierza I wlasnie przegladam opinie na ten temat. Czytalam ze ktos radzil zeby zapytac o linie wysokiego napięcia 110kv Gdańsk-Błonia która jest tam projektowana. Czy cos na ten temat wiecie?
Z gory dziekuje za pomoc.
tadziokowal 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Lis 17, 2008 13:45
Posty: 22
Skąd: Tczew

PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 15:28    Temat postu: cześć,

wiadomo tylko,że niektóre opinie są z palca wyssane i pisane przez troli , jak nieraz czytam , to bardzo łatwo się domyśleć,że jedna i ta sama osoba udaje zadowolonego lub nie zadowolonego klienta

a propos linii, jak teraz budują linie , to chyba wszystko i tak idzie pod ziemią, przynajmniej tak wynika z moich obserwacji na róznych osiedlach, ale może ta bardzo zorientowana osoba napisze coś więcej, tyle na pocieszenie mogę dodać

Poza tym, o decyzji zakupu nie może decydować opinia na forum, na pewno przemyslałaś to 1000 razy i wszystkie za i przeciw znasz na pamięć
tak jak ja.....
ewula1 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Cze 02, 2009 11:38
Posty: 134
Skąd: kazimierz

PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 16:12    Temat postu: Re: linie wysokiego napięcia

Tadziokowal,
No wlasnie w tym problem, ze ja dopiero zaczynam czytac na ten temat. Mieszkam daleko wiec nie mam mozliwosci ani osobiscie podjechac ani sprawdzic i musze niestety polegac na opiniach z internetu. A wiadomo kazdy ma swoje zdanie na kazdy temat Smile
Moge posluchac twoich za i przeciw?
Dziekuje za odpowiedz.
tadziokowal 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Lis 17, 2008 13:45
Posty: 22
Skąd: Tczew

PostWysłany: Śro Cze 03, 2009 10:43    Temat postu: dzień dobry ,

jeżeli mogę Ci w ten sposób pomóc, to nie ma sprawy
okolica nie jest mi obca, blisko do obwodnicy, a to nam pasuje , bo właśnie obwodnicą śmigam do pracy, przystanek autobusowy tez blisko- ok 20 minut do Dworca Głównego w Gdańsku- sprawdziliśmy
na osiedlu wygodne budynki, windy pomimo tylko dwóch pięter, spokojnie zaparkujesz samochód w hali , badz na parkingu zewnetrznym , ale wydzielonym. Piwnica duża , bo ponad 5m2.Bloki staną w dużej odległości od siebie , więc nie będzie ciasnoty, dla mnie to ważne , bo teraz mieszkam w bloku z którego widzę jak sąsiad ogląda wiadomości i zasiada do kolacji.

Mam tylko nadzieję,że jak dzielnica się bardziej zabuduje, to miasto pomysli o poszerzeniu tej Starogardzkiej, bo wiecej nas będzie codziennie tam jeździć, a i teraz ruch spory. Nad tym zastanawiałem się najbardziej.Dobre jest to ,że bedzie blisko do tej drogi południowej , która połączy ten rejon z wylotem na Warszawę (mniej więcej 2 km) .
Jednak ruch jest w całym trójmieście i nie ma dzielnicy, która nie potrzebuje nowych dróg. Na to wpływu nie mamy, a mieszkać gdzieś trzeba
Jak nie masz czasu, aby się tam wybrać, to też nie jest problem. Mozna się telefonicznie umówić i uzgodnić dzień i godzinę, taką jaka Ci najbardziej odpowiada.
miłego dnia
TK
ewula1 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Cze 02, 2009 11:38
Posty: 134
Skąd: kazimierz

PostWysłany: Śro Cze 03, 2009 10:48    Temat postu: Re: linie wysokiego napięcia

dziekuje ci bardzo za pomoc. Mam nadzieje ze zostaniemy sasiadami Smile
emuggy 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pią Cze 05, 2009 23:53
Posty: 3
Skąd: niedzwiednik

PostWysłany: Sob Cze 06, 2009 0:17    Temat postu: Re: cześć,

tadziokowal napisał:
a propos linii, jak teraz budują linie , to chyba wszystko i tak idzie pod ziemią, przynajmniej tak wynika z moich obserwacji na róznych osiedlach


tak, buduje się pod ziemią, ale linii niskiego i średniego napięcia do zasilania osiedli (wysokiego bardzo rzadko), a ta linii 110kV to będzie linia przesyłowa, na słupach kratowych i na pewno napowietrzna (zresztą potwierdza to miejscowy plan zagospodarowania), dlatego tez deweloper zarówno wakoz jak i ekolan z uwagi na to iż nie będzie mógł tego terenu pod linią przeznaczyć na zabudowę mieszkaniową planuje tam parkingi
pozdrawiam
Leszek
ewula1 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Cze 02, 2009 11:38
Posty: 134
Skąd: kazimierz

PostWysłany: Nie Cze 07, 2009 22:37    Temat postu: Re: linie wysokiego napięcia

o! to juz jest jakis trop Wink
Leszek, widze, ze jestes zorientowany w temacie wiec czy moze wiesz gdzie dokladnie bedzie biegla ta linia?
Z gory dziekuje za wszelkie info.
pozdrawiam
ewa
ewula1 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Cze 02, 2009 11:38
Posty: 134
Skąd: kazimierz

PostWysłany: Pon Cze 08, 2009 11:20    Temat postu: Re: linie wysokiego napięcia

odrabiam swoje lekcje Smile
Wlasnie znalazlam zapis o tym, ze opracowano miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego zgodnie z ustawa z 2001 o podjeciu decyzji o opracowaniu ww. planu. Ten plan okreslac ma dokladna lokalizacje linii przesylowej Gdansk Blonia- Pruszcz Gdanski wraz z lokalizacja GPZ czyli inaczej mówiąc stacji transformatorowej, która zajmuje określony obszar, zazwyczaj jest ogrodzona wysokim płotem, a umiejscowione zazwyczaj poza miastem.

http://www.gdansk.pl/architektura?plan=1910
w tym linku powyzej jest mapa miejscowego planu z ktorego wynika ze linia naziemna jest planowana wzdluz ul. Starogardzkiej (to ta ulica po lewej na mapie).
Wyglada na to wiec tak jak ktos powyzej napisal, ze gdzie przebiega ten pas jest planowany parking na Kazimierzu.
pozdrawiam
Ewa
[/img]


Ostatnio zmieniony przez ewula1 dnia Mon Jun 08, 2009 12:46, liczba edycji: 1
tadziokowal 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Lis 17, 2008 13:45
Posty: 22
Skąd: Tczew

PostWysłany: Wto Cze 09, 2009 9:32    Temat postu: Witam,

zacząłem interesować się tematem, zadzwoniłem do Elwozu,
firma zajmuje się takimi sprawami , bo od wielu lat działa w energetyce,
faktycznie ENERGA bedzie budować linię, ale na terenie osiedla nie będzie słupów i kabel bedzie schowany w ziemi - tuz przy ulicy, więc nie ma powodów do paniki
A jak tam Ekolan- przecież oni też będą budować przy tej samej ulicy???
ja jestem daleki od siania paniki, ale pytać faktycznie trzeba

TK
ewula1 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Cze 02, 2009 11:38
Posty: 134
Skąd: kazimierz

PostWysłany: Wto Cze 09, 2009 14:03    Temat postu: Re: linie wysokiego napięcia

no wlasnie Ekolan tez planuje w tym samym obszarze przy ulicy parkingi... paniki nie sieje tylko uwazam ze warto wiedziec wiecej niz mniej Smile
pozdrawiam
emuggy 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pią Cze 05, 2009 23:53
Posty: 3
Skąd: niedzwiednik

PostWysłany: Wto Cze 09, 2009 17:20    Temat postu: Re: Witam,

tadziokowal napisał:
zacząłem interesować się tematem, zadzwoniłem do Elwozu,
firma zajmuje się takimi sprawami , bo od wielu lat działa w energetyce,

faktycznie jest to znana i ceniona firma energetyczna
tadziokowal napisał:

ENERGA bedzie budować linię, ale na terenie osiedla nie będzie słupów i kabel bedzie schowany w ziemi - tuz przy ulicy,

a ta informacja to jeśli można wiedzieć od kogo? bo chyba elwoz, z uwagi na to iż nie jest ani inwestorem ani projektantem tej inwestycji, nie jest kompetentnym źródłem informacji.
Z tego co wiem, a wiedza ta może być już nieaktualna, to projektowana tam była linia napowietrzna 110KV, dwutorowa, o przewodach AFL6 240 (tu takie słupy), relacji GPZ Gdańsk Błonia - GPZ Pruszcz Gdański, a projektantem była (a może jeszcze jest) firma elbud, tylko że ze względu na bardzo liczne protesty mieszkańców sprawa sie przeciągała, mimo że inwestycja ta wpisana jest w miejscowe palny zagospodarowania przestrzennego a wstępny jest projekt przebiegu powstał już ponad 30 lat temu
tadziokowal napisał:

więc nie ma powodów do paniki
A jak tam Ekolan- przecież oni też będą budować przy tej samej ulicy???
ja jestem daleki od siania paniki, ale pytać faktycznie trzeba
TK


ekolan też tam ma parkingi
pozdrawiam być może przyszłych sąsiadówSmile
Leszek
tadziokowal 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Lis 17, 2008 13:45
Posty: 22
Skąd: Tczew

PostWysłany: Śro Cze 10, 2009 9:41    Temat postu: witam

faktycznie , troche żle się może powyżej wyraziłem,ale dzięki za sprostowanie

pozdrawiam
TK
ewula1 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Cze 02, 2009 11:38
Posty: 134
Skąd: kazimierz

PostWysłany: Śro Cze 10, 2009 10:49    Temat postu: Re: linie wysokiego napięcia

no wlasnie o to mi chodzilo. sprawdzilam dokladnie studium i powstaly w 2002 roku miejscowy plan zagospodarowania dla tego wlasnie obszaru, ktory jest w formie ustawy jest wiec obowiazujaceym prawem. Na podstawie tego planu wydaje sie warunki zagospodarowania dla dzialek budowlanych. W miejscowym planie wyszczegolniona jest linia wysokiego napiecia i teren ktory jest pod nia zarezerwowany i tym samym wyjety z zabudowy. Teren ten jest zarezerwowany pod wlasnie linie dwutorowa napowietrzna Gdansk Blonia- Pruszcz od 1978 roku dla firmy Energa.
Mysle ze kazdy kto kupuje mieszkanie w Ekolanie na poludniowym lub w elwozie na kazimierzu powinien o tym wiedziec zeby sie potem nie rozczarowac.
emuggy- tez sie nad kazimierzem zastanawiasz?
milcia25 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Pon Wrz 22, 2008 8:56
Posty: 441
Skąd: Gdańsk-Maćkowy

PostWysłany: Pią Cze 19, 2009 7:32    Temat postu: Re: linie wysokiego napięcia

ewula1 napisał:
no wlasnie o to mi chodzilo. sprawdzilam dokladnie studium i powstaly w 2002 roku miejscowy plan zagospodarowania dla tego wlasnie obszaru, ktory jest w formie ustawy jest wiec obowiazujaceym prawem. Na podstawie tego planu wydaje sie warunki zagospodarowania dla dzialek budowlanych. W miejscowym planie wyszczegolniona jest linia wysokiego napiecia i teren ktory jest pod nia zarezerwowany i tym samym wyjety z zabudowy. Teren ten jest zarezerwowany pod wlasnie linie dwutorowa napowietrzna Gdansk Blonia- Pruszcz od 1978 roku dla firmy Energa.
Mysle ze kazdy kto kupuje mieszkanie w Ekolanie na poludniowym lub w elwozie na kazimierzu powinien o tym wiedziec zeby sie potem nie rozczarowac.
emuggy- tez sie nad kazimierzem zastanawiasz?


To ta nieszczęsna linia jest planowana już od 1978 roku?? Czy je budowa została w jakis sposób rozpoczęta?
ewula1 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Cze 02, 2009 11:38
Posty: 134
Skąd: kazimierz

PostWysłany: Pią Cze 19, 2009 11:12    Temat postu: Re: linie wysokiego napięcia

Budowa nie zostala rozpoczeta i nie wiadomo tez kiedy bedzie Smile czy bedzie? tez nie wiadomo, ale biorac pod uwage wszystkie dyskusje i zapotrzebowanie na energie nowych osiedli mozna twierdzic ze na 99,99% bedzie. Energa, ktora jest firma ktora ma ten kontrakt podpisany twierdzi, ze niedlugo bez wybudowania tej lini nie bedzie mogla gwarantowac przylaczy dla nowych domow co jest niedopuszczalne. Jedyna alternatywa, ale bardzo nierealna jest przekierowanie tej lini ale skoro juz maja teren zarezerwowany pod nia bardzo jest watpliwe ze z tego zrezygnuja a przejda przez cala procedure rezerwowania nowego terenu pod te linie jeszcze raz.
Pewne jest to, ze juz od 1978 roku zarezerwowane sa w planach wojewodzkich, studium a od bodajze 2002 roku (bo wtedy powstal) w planie miejscowym.
Mysle, ze wobec tego kazdy z nas musi sobie zdawac sprawe ze ta linia tam bedzie na 100% (no chyba ze zdarzy sie jakis cud Smile ) kwestia tylko tego kiedy tam bedzie.
To jest ta sama sytuacja jakbysmy chcieli walczyc z faktem, ze nowej planowanej poludniowej obwodnicy gdanska nie bedzie w tym miejscu w jakim jest planowana. jak bardzo jest to realne?
tylko tyle ze tu na te linie energetyczna umowa jest juz podpisana Smile
mam nadzieje ze troche pomoglam.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama